آموزش نصب پرینتر HP 1018 در ویندوز 10

نوشته شده توسط  چهارشنبه, 23 آبان 1397
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

آموزش حل مشکلات پرینتر 1018 در ویندوز 10 

با توجه به ورژن های متفاوتی که از ویندوز 10 وجود دارد ، 1607،1703،1709،1803،1809 و همچنین بیلدهای متفاوت این ویندوز بسیاری از کاربران پرینترهای قدیمی تر اچ پی با مشکلات نصب این پرینتر در ویندوز 10 مواجه می شوند بدین صورت که حتی پرینتر شما ممکن است در ورژن قبلی ویندوز به خوبی کار می کرده اما پس از آپدیت ویندوز از کار افتاده است .

در این مقاله سعی ما بر این است تا تمامی راه حل های ممکن برای ورژن های مختلف ویندوز 10 بررسی شوند طبق تجربه ما برای هر کاربر حداقل یکی از روش های زیر جوابگو بوده است .

به منظور رفع مشکل خود روش های زیر را تست نمایید .

روش اول :

1 - از بخش تنظیمات ویندوز به قسمت Printers and scanners بروید و پرینتر اچ پی 1018 را در صورت موجود بودن کلیک و گزینه Remove Device را کلیک نمایید .

2 – برنامه HP Basic printer driver را باید حذف نمایید بدین منظور به Control Panel بروید و Uninstall a program و سپس HP driver وHP e-Print راحذف نمایید .

3 – از منوی استارت ویندوز run را اجرا نموده و printui.exe /s را تایپ و اینتر نمایید . در پنجره باز شده به تب Drivers رفته و دنبال HP e-Print بگردید و پس ازانتخاب آن گزینه Remove را کلیک کنید . و سپس exit را کلیک نمایید .

4 – از Control Panel مجدد به بخش Printers and scanners بروید و گزینه add printer را کلیک نمایید . در این مرحله در صورتی که پرینتر شما به سیستم متصل باشد توسط این بخش به صورت خودکار پیدا شده و در لیست نمایش داده می شود پرینتر خود را انتخاب کرده و ویندوز به صورت خودکارشروع به نصب پرینتر شما می کند.

در صورتی که این روش برای شما پاسخ گو بود پس از این درایور 1018 را به صورت مستقیم روی ویندوز نصب نکنید ! این تنها روش پاسخ گو برای شما است .

روش دوم :

با اتصال پرینتر به سیستم خود و روشن نمودن آن ، ویندوز 10 باید به صورت خودکار پرینتر شما را شناسایی کند در صورتی که این اتفاق نیفتد روش زیر را دنبال کنید .

به بخش printers and scanners بروید و گزینه add printer را کلیک نمایید . پس از چند ثانیه گزینه the printer that I want isn’t listed را کلیک نمایید .

در پنچره باز شده اخرین گزینه Add a printer using local or network printer with manual settings را انتخاب نموده و next دهید .

در صفحه بعدی گزینه Use an existing port (USB001: Virtual printer port for USB) را انتخاب و next دهید .

پس از آن بر روی دکمه Windows Update کلیک نموده و برای آپدیت شدن درایورها چند لحظه منتظر بمانید در صفحه ظاهر شده از قسمت کارخانه ها HP را انتخاب نموده درلیست پرینترهای ظاهر شده در سمت راست پرینتر HP Laserjet 1022 را انتخاب نمایید . سپس next و در مرحله بعد تعیین نمایید که پرینتر در شبکه شما به اشتراک گذاشته شود یا خیر .

پس از اتمام مراحل نصب finish را کلیک نمایید .

پس از این مرحله کابل USB پرینتر خود را جدا نموده و دوباره متصل نمایید . اکنون پرینتر 1018 شما آماده استفاده در ویندوز 10 است .

روش سوم :

در این روش شما درایور را باید به صورت دستی نصب نمایید .

ابتدا فایل زیر را دانلود نمایید . (پکیج را باید خریداری کنید )

دانلود پکیج پرینتر 1018 در ویندوز 10

پس از دانلود در پکیج 4 فایل وجود دارد در صورتی که با اجرا و نصب فایل اول که hp_LJ1020_Full_Solution-v2012_918_1_57980 نام دارد مشکل پرینتر شما حل نشد از دو فایل انتهایی پیکیج یعنی فایل شماره سه و چهار یکی را 64 بیتی یا 32 بیتی متناسب با ویندوز خود را انتخاب نموده و فایل setup.exe را اجرا و نصب نمایید .

پس از انتهای کار سیستم خود را یک بار ریست نمایید . پس از بالا آمدن ویندوز عملکرد پرینتر را تست نموده در صورتی که بازهم مشکل داشتید مراحل زیر را دنبال کنید .

به بخش printers and scanners بروید و گزینه add printer را کلیک نمایید . پس از چند ثانیه گزینه the printer that I want isn’t listed را کلیک نمایید .

در پنچره باز شده اخرین گزینه Add a printer using local or network printer with manual settings را انتخاب نموده و next دهید .

در صفحه بعدی گزینه Use an existing port (USB001: Virtual printer port for USB) را انتخاب و next دهید .

پس از آن بر روی دکمه Windows Update کلیک نموده و برای آپدیت شدن درایورها چند لحظه منتظر بمانید در صفحه ظاهر شده از قسمت کارخانه ها HP را انتخاب نموده در لیست پرینترهای ظاهر شده در سمت راست پرینتر HP Laserjet 1018 را انتخاب نمایید ( با نصب درایور در ابتدای کار اکنون درایور 1018 در لیست ظاهر می شود ) .

سپس next و در مرحله بعد تعیین نمایید که پرینتر در شبکه شما به اشتراک گذاشته شود یا خیر . پس از اتمام مراحل نصب finish را کلیک نمایید .

پس از این مرحله کابل یواس بی پرینتر خود را جدا نموده و دوباره متصل نمایید . اکنون پرینتر 1018 شما آماده استفاده در ویندوز 10 است .

منبع : یک درایور

 

خواندن 2419 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 25 آبان 1397

محتوای بیشتر در این بخش:

« رفع مشکل پرینت نکردن پرینتر 1018

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی